1.SFL,Sezona 2016/2017: 24. 9. 2016 10:30 , Ljubljana

FBK Olimpija

2 : 3

FBK Insport Mladi

Insport Mladi sezono v 1.SFL začeli z zmago 3:2

Minuli konec tedna se je začela tudi sezona 2016-2017 v 1.SF. Naša mlajša ekipa Insport je gostovala v Ljubljani pri Olimpiji in odnesla zmago. Tesno so premagali tekmece s 3:2.
Na začetku tekme je bilo videti nekaj nervoze, saj so pobudo prevzeli pri Olimpiji in tudi dvakrat zadeli, obakrat z igralcem več v polju. Na drugi strani pa naši fantje in dekle niso znali izkoristiti premoč v številu, čeprav so vmes zaigrali tudi s petimi igralci proti trem Olimpije.
Ko so v tretji tretjini naši igralci malce premešali postavo, se jim je začelo “odpirati”, z visokim pokrivanjem so pokazali tudi precej dobro fizično pripravljenost, v ospredje pa je prišla napadalna trojka Habjan-Oblak-Peklaj. In tako je ravno Habjan zadel za izenačenje in nato za končno zmago vsega tri minute pred koncem tekme.

Omeniti velja, da je v naših vrstah manjkalo kar nekaj igralcev zaradi drugih obveznosti, bolezni in poškodb. Pohvaliti velja tudi oba vratarja, saj sta tako z zmago opravila krst v 1.SFL,