Zadnja tekma Insporta v letošnjem letu je postregla z zanimivo igro na Podnu, kjer se naši fantje niso pustili presenetiti Olimpiji in so gladko zmagali s 13:1.

Osnovo za visoko zmago so postavili že v prvi tretjini, ko so prvi sicer zadeli pri Olimpiji, a žal v lastno mrežo. Trije naši zadetki v zadnjih minutah prve tretjine so dodobra razorožili tekmece, tako da se je tretjina končala z delnim rezultatom 6:1.

Druga tretjina je bila malce bolj zaspana, vsega dva zadetka v mreži Olimpije je nakazovalo kot da bi se obe ekipi že malce sprijaznili z razpletom, a so naši fantje nato takoj na začetku tretje tretjine še enkrat stopili na plin. V prvih petih minutah so tako zadeli petkrat. Posebej se je ponovno izkazal Blaž Tomc, ki je zadeval kot za stavo, in s štirimi zadetki in eno podajo veliko prispeval za zmago ob slovesu od letošnjega leta. Omenimo naj še Luko Peklaja s prav tako petimi točkami (2+3) ter Lovra Oblaka (2+2), kar je še en dokaz, da ena od udarnih trojk Insporta delujejo kot dobro uravnana švicarska ura.

Seveda vse to ne bi bilo mogoče brez odličnih soigralcev, od najmlajših dalje, ki so se pogumno borili in veliko prispevali k visoki zmagi, ter podajali in tudi tresli mrežo nasprotnika. Ekipi Olimpije pa se moramo zahvaliti za zanimivo tekmo.