V nedeljo, 18.12.2016,  so igralci ekipe U19B gostovali na Vrhniki. V izjemno napeti tekmi je zmagala ekipa Insporta z rezultatom 6:7. To je bila za drugo ekipo Insportovih mladincev prva zmaga v tej sezoni.

V tekmo so bolj odločno stopili igralci Borovnice in že v tretji minuti povedli. Igralci Insporta so se hitro zbrali in izid v  nekaj minutah izenačili. V enajsti minuti je gostujoča ekipa zadela še enkrat, nato pa so po prekršku Omana domači imeli možnost za izenačenje iz kazenskega strela. Odlično razpoloženi vratar Aljaž Pivk je suvereno ubranil poizkus. Domači so sicer zadeli z igralcem več, a so jim Škofjeločani še pred koncem prve tretjine uspeli vrniti. Izid je bil na koncu tretjine 2:3 za gostujočo ekipo.

V drugo tretjino so igralci obeh ekip vstopili nekoliko bolj zadržano, v 26. minuti pa so Ločani igralci izkoristili kar dve priložnosti in tako rezultat pošteno prevesili v svojo korist. Takrat so se prebudili borovniški igralci, ki so hitro zadeli, v slabi minuti pa so Ločani odgovorili z zadetkom v mrežo domačih. V 37. minuti je bil zaradi udarca po palici izključen Bohinc. Domači igralci so številčno premoč izkoristili in v eni minuti zadeli dvakrat. Na koncu druge tretjine je bil izid 5:6 v korist gostov.

V zadnji tretjini so se Insportovci osredotočili predvsem na obrambo. V 54. minuti so zadeli iz protinapada in tako še povečali prednost. Borovničani so do izenačenja poskušali priti z igro brez vratarja. Do konca tekme so sicer dosegli še en zadetek, a to za delitev točk ni bilo dovolj.

Vse igralce Insporta je potrebno pohvaliti za borbeno igro. Kljub mladosti in neizkušenosti so pokazali da zmorejo odigrati zrelo tako v obrambi kakor tudi v napadu. Še posebej je treba omeniti neverjetne obrambe vratarja Pivka, ki je na svojih krilih pripeljal ekipo do zmage.