Srečanje med ekipama Žirov in Insporta mladih v Idriji je bilo več kot napeto tako rekoč do zadnjih minut, na koncu so slavili naši fantje s 6:9.

Idrija je bila v preteklosti za naše ekipe vedno težak zalogaj, in tudi to pot ni bilo drugače, saj se je ekipa Žirov predstavila z odlično igro in so bili tako rekoč do zadnjih minut povsem enakovreden, na trenutke celo prevladujoč nasprotnik. Res je sicer, da je v naši ekipi manjkalo nekaj ključnih igralcev, zato pa so ti, ki so se odpravili v Idrijo, opravili veliko delo in zasluženo zmagali. Skozi celotno srečanje ne Insport mladi ne Žirovci niso uspeli pobegniti na večjo prednost v zadetkih, takoj ko je en tekmec zadel, je drugi zelo hitro izenačil. Prvi so na srečanju zadeli Insportovci in sicer že v 42-ti sekundi tekme, a se tekmeci niso predajali. Žirovci so bili to pot nevaren nasprotnik in so držali stik z našo ekipo, ki jim je na večjo prednost nato uspela uiti šele približno pet minut pred koncem tekme, ko je v razmaku dveh minut Peklaj dvakrat zatresel mrežo Žirovcev.

Omenimo, da so naši fantje prvič do dveh golov prednosti prišli šele pri rezultatu 4:6, da so zadeli celo z igralcem manj v polju, Luka Peklaj (ki je zadel na tej tekmi kar štirikrat) pa je uspešno tudi izkoristil kazenski strel. Sicer je ekipa Žirov prihajala do lepih priložnosti, ki jih je naš vratar v veliki meri tudi ukrotil, med učinkovitejšimi našimi igralci pa sta bila to pot tudi oba Tomca, Blaž in Gorazd, ki sta zadela po dvakrat in vknjižila po eno podajo.

S to zmago so si Insportovci zagotovili nastop v končnici, kar je za tako mlado ekipo več kot odličen rezultat. Ekipi Žirov pa se zahvaljujemo za športno in napeto tekmo, polno preobratov.