Srečanje med Insportom U19A in Zelenci U19 je na papirju obljubljalo veliko, in tako je tudi bilo prvi dve tretjini. V tretji tretjini pa so Ločani uspeli zlomiti voljo gostov.

Prvi dve tretjini sta bili zelo izenačeni saj naši igralci niso uspeli prednosti nikoli povečati za več kot zadetek, Zelenci so namreč znali izkoristiti nekaj napak v naši obrambi. Vratar Jaka Zupančič je sicer dobro ukrotil kar nekaj zelo nevarnih strelov, a med “fanti v rumenem” je bilo čutiti nekaj nervoze, s težavo so organizirali napad, čeprav so imeli dejansko vse niti igre v svojih rokah.

Ko pa je žogica začela teči hitreje, so brez težav našli luknje v obrambi Zelencev, ki so se dobro upirali, a pravo točo golov so gledalci na tribuni lahko videli v začetku tretje tretjine. Med 42. in 48. minuto smo tako videli kar sedem golov, s čimer se je tretja tretjina končala z delnim rezultatom 11:2.

Vsekakor se je pokazalo, da znajo naši fantje tudi umiriti živce in se otresti nervoze in zadeti, vratarja pa sta obranila dovolj nevarnih strelov (drugo polovico tekme je v vrata stopil Tim Luznar), ko je bilo to najbolj pomembno. Med najbolj učinkovitimi je bil to pot Blaž Tomc s petimi zadetki in eno podajo, prav vsi pa si zaslužijo pohvalo za zrelo in učinkovito igro.