V prvem polfinalnem krogu 1.SFL je Insport na Podnu ugnal Borovnico s 3:1, Insport Mladi pa so v razburljivi in dve uri dolgi tekmi morali priznati premoč Polanski bandi s 7:6, a le malo je manjkalo, pa bi pripravili prvovrstno presenečenje.

Polfinale, prvi krog:

Insport – Borovnica  3:1 (2:0, 0:0, 1:1)  , *1:0 v zmagah (igra se na dve dobljeni tekmi)

Strelci za Insport: Burnik, Križaj in Dagarin 1+0, Ritonja, Žontar in Triler 0+1

Najboljši napad rednega dela sezone se je na prvi polfinalni tekmi proti Borovnici proslavil predvsem z granitno obrambo, ki je na čelu z vratarjem Kržišnikom zaustavila vse razen enega poizkusa gostov. Insport je prva zadetka dosegel v 12. in 15. minuti, ko sta z ostrostrelsko natančnostjo merila Burnik in Križaj. V nadaljevanju smo spremljali taktičen boj obeh moštev, ki sta streljali predvsem z razdalje, vendar sta razpoložena vratarja žogi venomer preprečila pot v mrežo. Dvoboj se je razživel šele v zadnjih minutah, ko je Jan Stražišar z zadetkom ob igri brez vratarja poskrbel za nekaj napetosti na Podnu. Domače navijače je nato hitro pomiril Dagarin, ki je z bližine premagal Bajca za končnih 3:1.

Polanska banda – Insport Mladi  7:6 (1:2, 2:3, 4:1), *1:0 v zmagah (igra se na dve dobljeni tekmi)

strelci za Insport Mladi: Tomc G. 1+3, Bogataj, Šubic, Tomc. B, Bohinc in Peklaj 1+0, Oblak T. 0+1

Srečanje med prvo- in četrtouvrščenim po rednem delu je bilo vsaj na papirju odločeno že pred samo tekmo, a kot je običajno so se Insport Mladi dobro pripravili na to tekmo in Polancem pokazali, da se ne mislijo predajati brez boja. Prvi dve tretjini so tudi uspešno zadevali, prvi gol je padel že po dobri minuti tekme, čeprav razlika v zadetkih nato nikoli ni bila večja kot za en gol, da bi šele proti koncu druge tretjine Ločani uspeli povest z dvema goloma prednosti. A hitra in zelo fizična tekma, ki je bila tudi sicer prava “žaga za živce” tudi za številne gledalce na tribuni, je na koncu pobrala svoj davek pri naši mladi ekipi, saj so v tretji tretjini popustili in si privoščili nekaj napak v obrambi, kar je bilo dovolj, da je Polanska banda tekmo dobila z vsega enim golom prednosti. Fante velja pohvaliti za požrtvovalno igro, odlično izveden kazenski strel ter obrambo kazenskega strela Polancev, s takim pristopom pa so dobro presenetili tekmeca.