V soboto, 19. 2. 2017, smo na Podnu spremljali obračun zadnjega kroga rednega dela 1. SFL U19. Med seboj sta se pomerili domači ekipi Insport U19A in Insport U19B. Čeprav je bila naša prva ekipa izraziti favorit, se druga ekipa ni predala brez boja. Pobudo so na začetku tekme pričakovano prevzeli igralci prve ekipe, a je obramba druge ekipe vse do šeste minute, ko je bil uspešen Habjan, odlično opravljala svoje delo. Do konca prve tretjine so bili igralci bolj izkušene izmed škofjeloških ekip uspešni še štirikrat in tako na odmor odšli s petimi goli prednosti. V drugi tretjini je zopet prevladovala ekipa U19A, a so, kljub temu da so imeli večino časa žogo v svoji posesti, uspeli zadeti le trikrat. Na drugi strani se je nekaj priložnosti iz protinapadov ponudilo ekipi B, ki si je priigrala tudi kazenski strel. Poskus je suvereno ubranil vratar prve ekipe. V zadnji tretjini so končno do zadetka prišli tudi člani druge ekipe. Po hitrem protinapadu je za hrbet Zupančiča žogico pospravil Bogataj. Do konca tekme so igralci U19A zadeli še petkrat (v zadnjih minutah tekme je kar dvakrat uspelo zadeti tudi Žnidarju) in tekma se je končala z rezultatom 13:1.

Po neuradnih izračunih se je za ekipo U19B s to tekmo sezona končala. Igralcem lahko čestitamo za prikazano igro skozi celotno sezono. Po rezultatih drugega dela sezone sodeč je ekipa v tej sezoni napredovala in napovedala, da bodo tudi v naslednjih sezonah težak nasprotnik najboljšim. Prva ekipa pa je neporažena zasedla prvo mesto po rednem delu in se uvrstila v končnico.

FBK INSPORT A – FBK INSPORT B  13:1