Insport U19A je z zmago v prvi tekmi finala proti Polanski bandi s 5:2 premagala prvo oviro na poti do naslova prvaka.

Prva tekma finala, 19.4.2017

Insport u19A – Polanska banda U19  5:2 (1:1, 3:1, 1:0), * Insport vodi z 1:0 v zmagah

strelci za Insport: Tomc 2+0, Habjan 1+1, Oman 2+0, Oblak L. 0+1, Triler 0+1

Srečanje v dvorani Poden se je začelo precej zaspano, Insportovci pa so imeli nekaj težav pri organiziranju napada, pri čemer so prvi celo povedli Polanci. Naši fantje so sicer izenačili, 1:1 je bil tudi izid po prvi tretjini, veliko streljali, a žogica ni hotela v mrežo. Po napaki v obrambi so Polanci spet povedli, a so naši odgovorili dve minuti kasneje, potem pa vidno stopnjevali tempo igre, in ta napor kronali v zadnji minuti druge tretjine z dvema goloma. V nadaljevanju so imeli Insportovci pobudo na igrišču, a so bili Polanci vedno nevarni iz protinapadov. Še ena žogica v mreži Polanske bande je bila potem dovolj, da so tekmo varno pripeljali do konca.

S to zmago so Insporovci povedli z 1:0 v zmagah, naslednje srečanje bo v soboto 22.4. ob 18:00 na Trati.